Dvyliktosios greitosios medicinos pagalbos žaidynės Palangoje

    Gegužės 17-19 dienomis Palangoje vyko dvyliktosios greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynės. Renginyje varžėsi 23 komandos iš Lietuvos ir dar 7 komandos – iš užsienio valstybių: Estijos, Kazachstano, Baltarusijos. Šiemet žaidynėse pasirodė ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai bei Lietuvos kariuomenės dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos komanda. Šiose žaidynėse dalyvavo ir VšĮ Prienų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro GMP skyriaus komanda – skubios medicinos pagalbos specialistai Karolis Ručys, Asta Šimukauskienė, Rasa Jakubsevičienė, vairuotojas sanitaras Ričardas Milušauskas, komandos vadovas – direktorius Artūras Ivanauskas.

    Vienas įspūdingiausių žaidynių momentų – prieš atidarymą kurorto gatvėmis prariedėjusi šventinė GMP automobilių su įjungtais šviesos ir garso signalais virtinė.

    Ne mažiau įspūdingos smalsuoliams yra ir medikų atliekamos užduotys, kai viešose vietose imituojamų nelaimių aukoms GMP ekipažai teikė pagalbą.

    Komandų  pasirodymai buvo vieši, medikai atliko kasdienio darbo užduotis, į imituotas nelaimių vietas skubėjo tiesiog gatvėje, prie tilto, bet kurioje miesto vietoje ir net pliaže.

    Į didžiausią Lietuvos kurortą medikai suvažiavo ne todėl, kad jiems smagu čia pabūti, o dėl to, kad Palangoje susirenka labai daug žmonių, kuriems viešai demonstruojama praktika gali būti gyvybiškai svarbi,

    Be to, jau tapo tradicija, jog Žaidynių medikai moko skubiosios pagalbos pradmenų ir visuomenę. Šįkart medikų brigados aplankė Palangos miesto mokyklas ir mokė pirmosios pagalbos veiksmų.

    Medikams šios žaidynės yra svarbios todėl, kad įgauna progą parodyti, ką geba, ko patys išmoko, bet tuo pačiu šias žinias gali perteikti ir visuomenei. Tos kelios minutės, laukiant kol atvyks medikų brigada, mūsų artimam žmogui gali būti pačios svarbiausios gyvenime.

    Žaidynių dalyviams ne mažiau svarbus yra ir tarpinsitucinis bei tarptautinis GMP darbuotojų bendravimas. Kasmet dalyvaudami tokiuose susiėjimuose medikai įgauna vis daugiau žinių, patirties, sužino, kuo gyvena kolegos užsienio valstybėse.