Prevencinės programos

Prevencinės programos

Privalomojo sveikatos draudimo fondo finansuojamos prevencinės programos

1. Atrankinė patikros dėl gimdos kaklelio patologijos programa. Skirta 25-60 metų    moterims.  Vieną kartą per trejus metus atliekamas citologinis gimdos kaklelio tepinėlio tyrimas.

2. Atrankinė mamografinės patikros dėl krūties vėžio  programa. Kiekviena moteris nuo 50 iki 69 metų kas dveji metai gali nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio ar ikivėžinių pakitimų.

3. Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos  programa.   Dėl šios ligos nemokamai tikrinami 50-75 metų vyrai bei vyrai nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos (prostatos ) vėžiu (ši paslauga teikiama 1 kartą per 2 metus).

4. Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių  programa.  Paslauga teikiama vyrams nuo 40 iki 55 metų, moterims nuo 50 iki 65 metų ne dažniau kaip vieną kartą per metus .

5. Vaikų dantų dengimo silantinėmis medžiagomis  programa. Rekomenduojama 6-7 metų amžiaus vaikams  ir 11-13 metų paaugliams.

6. Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Nemokamai  ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus atliekamas testas pacientams nuo 50 iki 74 metų ir įvertinami rezultatai.